Poniżej znajdą Państwo pytania i odpowiedzi dotyczące instalacji.

Panele fotowoltaiczne instalujemy na dachu lub na gruncie, łączymy je w całość kablem, który następnie wpinamy do inwertera. Inwerter (inaczej falownik) zamienia wytworzony z promieniowania słonecznego prąd stały na prąd zmienny i jest podłączany do naszej domowej sieci. To samoobsługowe urządzenie działa w ten sposób, by w pierwszej kolejności pobierana była energia słoneczna, a dopiero w drugiej płatna energia z zakładu energetycznego.

Panele fotowoltaiczne, montowane na dachu czy gruncie, podłączane są do tzw. inwentera, zamieniającego prąd stały na zmienny (mogący być wykorzystywany w sieci domowej).

Nie, to wytrzymałe urządzenia. Warto jednak uważać przy ich montażu (wtedy najłatwiej o uszkodzenia) – najlepiej czynność tę powierzyć certyfikowanemu instalatorowi.

Oczywiście! Rozwiązania z zakresu fotowoltaiki można dostosowywać indywidualnie do potrzeb osób prywatnych, przedsiębiorców czy przedstawicieli instytucji. Ta forma pozyskiwania energii ma uniwersalny charakter.

Wszystkie urządzenia elektryczne, które posiadamy w domu – w tym ogrzewanie elektryczne!

Polska posiada podobne warunki nasłonecznienia do Niemiec, które są europejskim liderem na rynku produkcji energii ze źródeł odnawialnych, w tym energetyki słonecznej.  Średnie roczne nasłonecznienie powierzchni ziemi liczone dla całej Polski wynosi ok. 900 – 1100 kWh/m2, co daje roczną produkcję na poziomie ok. 110-150 kWh energii elektrycznej z m2 panela fotowoltaicznego.

Zestaw jest dobierany przez specjalistę w taki sposób, by mieć pewność, że konstrukcja dachu wytrzyma nacisk i najsilniejsze podmuchy wiatru. Jeżeli nie ma możliwości instalacji na dachu to wtedy instalujemy panele na ziemi.

Absolutnie nie, proponowane przez nas panele przechodzą testy wytrzymałościowe. Kulka gradu o średnicy piłeczki do golfa wystrzelona z prędkością 80 km/h z odległości 100 cm nie powoduje żadnych uszczodzeń panela (test został przeprowadzony przez firmę Selfa)

Śnieg też nie stanowi problemu – panele wytrzymają nacisk o sile 800kg na m2, a poza tym już lekkie słońce roztopi śnieg na panelach.

System jest w 100% bezobsługowy – prąd produkuje się bez konieczności Twojej ingerencji.

Większość instalowanych  systemów fotowoltaicznych posiada wbudowany moduł komunikacyjny, najczęściej Wi-Fi. Dzięki temu możesz na bieżąco kontrolować ilość wyprodukowanej energii elektrycznej, a tym samym – ilość zaoszczędzonego prądu.

Proponowane przez nas panele fotowoltaiczne objęte są 25-letnią gwarancją wydajności i od 10 do 25-letnią gwarancją producencką na wady ukryte.

W przypadku instalacji dla domu jednorodzinnego nie ma potrzeby – deszcz zmyje brud.

Zacienienie o wielkości 3% obniża sprawność panelu o 25% dlatego tak ważne jest by projekt instalacji przygotowywał certyfikowany specjalista ds. fotowoltaiki.

Poza ustawieniem południowym, bardzo zbliżone uzyski można osiągnąć przy dachu o usytuowaniu wschód-zachód. W takim przypadku panele są montowane na obu połaciach dachu. Stosujemy wtedy specjalne inwertery, które pozwalają rozdzielić pracę obu grup paneli (na wschodniej i zachodniej połaci). Instalacje wschód-zachód to coraz częściej stosowane rozwiązanie. –

Wiele osób myślących o inwestycji w fotowoltaikę zastanawia się, czy warunki pogodowe w Polsce umożliwiają efektywne wykorzystanie energii słonecznej. Według mapy nasłonecznienia na przeważającym obszarze naszego kraju nasłonecznienie w ciągu roku wynosi ponad 1000 kWh/m². W praktyce oznacza to, że z systemu o nominalnej mocy 1 kWp można uzyskać ok. 900-950 kWh energii elektrycznej w warunkach optymalnych. Taka ilość jest więcej niż wystarczająca, aby inwestycja w fotowoltaikę była dla naszego kraju opłacalna zarówno pod względem energetycznym, jak i finansowym. Nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy, przy warunkach nasłonecznienia podobnych do tych występujących w Polsce, zainstalowali dotychczas 42 000 MWp systemów fotowoltaicznych. Dla porównania – w naszym kraju do tej pory wykonano jedynie 3,6 MWp instalacji.

Zdjęcie instalacji

Wśród pytań nie znalazłeś pomocy?

Jeżeli chcesz uzyskać pomoc

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI